Twój 1% wiele znaczy #zostańwdomu

Kwiecień, to miesiąc kiedy musimy rozliczyć zeznanie podatkowe, czyli PIT. Warto przekazać swój 1% na wybraną organizację pożytku publicznego. Jednymi z wielu są Szlachetna Paczka, która w okresie Świąt Bożego Narodzenia dociera do kilkunastu tysięcy rodzin i Akademia Przyszłości, która poprzez System Motywatorów Zmiany wspiera dzieci, by były otwarte, odważne i uśmiechnięte.

Oddając 1% nic nie tracimy z własnej kieszeni, jest to mała część podatku dochodowego, która, jeśli nie wskażemy konkretnego celu, zostanie rozdysponowana przez Skarb Państwa organizacjom pożytku publicznego. Jest to piękna idea stanowiąca część życia społecznego. Dajmy dobry przykład innym i wspierajmy potrzebujących. Nie wymaga to od nas żadnego wysiłku, wystarczy wypełnić dwie rubryki w zeznaniu podatkowym.

1% przekazany dla Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości pomaga zrekrutować, wyszkolić i zorganizować pracę 12 000 wolontariuszy  z całej Polski. Wspomagany jest też system on-line, gdzie Darczyńcy mogą poznać i wybrać rodziny, którym udzielą pomocy, a także wspierane jest zaplecze logistyczne, dzięki któremu paczki dostarczane są do potrzebujących.

Pomimo, że 1% może wydawać się znikomą kwotą, to w połączeniu z innymi ma wielką siłę. Zaletą przekazywania tej drobnej sumy, przez rozliczenie PIT-u, jest możliwość sprawdzenia działalności wybranej organizacji i efektów jakie przynoszą pieniądze z 1%. Weźmy odpowiedzialność za nasz PIT i rozliczmy go w świadomy i dobroczynny sposób.

Zdjęcia:

www.facebook.com/AkademiaPrzyszlosciWielkopolskie