Fighter: Anti-Cancer. Zwykła inicjatywa czy ratunek? #zostańwdomu

Projekt społeczny powinien coś zmienić w społeczeństwie, a gdyby tak je uratować?

Pod koniec listopada narodził się w naszych głowach niesztampowy pomysł. Może założymy własny projekt społeczny? Może pora zmienić nasze otoczenie na lepsze? Tak właśnie powstała inicjatywa pod nazwą Fighter:Anti-Cancer.

Projekt został stworzony dzięki platformie Zwolnieni z Teorii, która pomaga w główniej mierze młodzieży ponadpodstawowej w realizacji takich przedsięwzięć. Fighter: Anti-Cancer – już sama nazwa wydaje się dość wymowna. My, zwyczajne licealistki z Poznania i Krotoszyna – Wiktoria Fila, Klaudia Szeszuła, Rozalia Szymańska i Alicja Rzymska –  postanowiłyśmy podjąć walkę z brakiem wiedzy na temat nowotworów. Dostrzegłyśmy, że młodzież nie jest świadoma tego jak zapobiegać rakowi. Przecież już teraz, mając 14-19 lat mogą podjąć się profilaktyki onkologicznej.

Fighter-Anti-Cancer-Flesz

Fighter: Anti-Cancer. Jak uświadamiać młodzież?

Właśnie w tym celu, by uświadamiać,  rozpoczęłyśmy objazd po krotoszyńskich i poznańskich liceach oraz technikach. W każdej ze szkół przedstawiłyśmy prezentację, a przede wszystkim praktyczne wskazówki dla młodzieży na temat tego jak chronić się przed chorobami nowotworowymi oraz czym one tak naprawdę są. Tak podstawowe informacje mogą zdecydowanie zapobiec chorobie lub dopomóc przy jej wczesnym wykryciu. Licealiści bardzo chętnie angażowali się w prowadzone przez nas prelekcje, a dyrekcja bez oporów przyjmowała nas w swoje progi.

Do tej pory odwiedziłyśmy 5 szkół, a nasza działalność wciąż się rozwija. Wiedząc z jaką przyjemnością korzysta się współcześnie z mediów społecznościowych rozszerzyłyśmy naszą działalność również na nie. Można nas znaleźć na IG: fighteranticancer oraz Facebooku: Fighter: Anti-Cancer. Wstawiamy tam na bieżąco przydatne informacje o onkologii i nie tylko. Warto zajrzeć.

Mamy nadzieję nie zwalniać tempa i dalej uświadamiać. W tym zagadnieniu wiedza jest niesamowicie ważna, a przez nas przedstawiana jest w przystępny sposób!

 

Autorka tekstu i zdjęcia: Klaudia Szeszuła

Zdjęcie poglądowe: Pixabay

Udostępnij!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on pocket

Podobne posty

Skontaktuj się z nami!

Kto pyta nie błądzi

flesz.wnpid@gmail.com

Zapisz się do newslettera Flesza

Bądź na bieżąco z nowościami w akademickim świecie i otrzymuj od nas podsumowania tygodnia!

* Pole obowiązkowe