Co w Internecie piszczy, czyli rozrywka i edukacja online

Poprzez globalną pandemię i związane z nią obostrzenia jako istoty społeczne jesteśmy nieco ograniczeni. Z pewnością każdy z nas odczuwa brak możliwości korzystania z pełnej oferty rozrywkowej i kulturalnej. Jak zatem edukować się przebywając w domu i dostarczać duszy odpowiednich wrażeń estetycznych?

Jest na to sposób! Z pomocą przychodzi Internet. W ostatnim czasie zauważa się coraz więcej propozycji, które w obecnej sytuacji mogą zastąpić nam wyjście do kina, muzeum czy na koncert. Takimi wizytami możemy się rozkoszować jednocześnie leżąc wygodnie na kanapie lub wykonując swoje codzienne czynności.

Gdzie szukać wydarzeń online?

Odpowiednim do tego miejscem jest z pewnością Facebook. Wystarczy tylko, że wpiszemy tytuł interesującego nas spotkania online lub słowa kluczowe, które się z nim kojarzą. Poniżej prezentujemy kilka facebookowych wydarzeń mających miejsce w najbliższym czasie, więc logujcie się na platformę i klikajcie w udział!

5 maja, godz. 17.00

To webinar poświęcony nowym zmianom w projektowaniu. Dowiemy się jakie nowe trendy powstają i jak dostosować postęp światowy do potrzeb społecznych, by sztuka użytkowa i nie tylko spełniała nasze oczekiwania. W spotkaniu biorą udział eksperci, są to m.in. projektanci czy graficy, od których dowiemy się co słychać w świecie designu i jak nadążyć nad coraz to nowymi prądami w architekturze czy grafice.

6 maja, godz. 14.00

Każdy z nas na pewno przynajmniej raz w życiu robił już prezentację lub będzie ją tworzył w niedalekim czasie. Ten wykład podpowiada w jaki sposób układać treści i jak zachęcić naszych odbiorców do wysłuchania w całości tego, co mamy do powiedzenia. Otrzymamy także wskazówki, czego nie robić i jakich błędów nie popełniać podczas prezentowania. Dlaczego to jest takie ważne i przydatne? Ponieważ dobre i dostateczne zrozumienie treści jest podstawowym elementem w komunikacji międzyludzkiej.

15 maja, godz. 20.00

A teraz coś dla fanów alternatywnego popu i rocka. Któż nie zna chociaż jednego kawałka Depechów? Teraz mamy okazję posłuchać najpopularniejszych hitów zespołu, a serwować je będą DJ-e, którzy oryginalnymi bitami pobudzą naszą energię. Takie brzmienia z pewnością pozwolą nam się rozerwać i dostarczyć organizmowi endorfin.

20 maja, godz. 10.00

Ostatnia z propozycji szczególnie może zainteresować przyszłych dziennikarzy lub te osoby, które interesuje zawód dziennikarza. Konferencja online organizowana jest przez Koło Naukowe Uniwersytetu Łódzkiego, które stworzyło również możliwość czynnego udziału w wydarzeniu. Jeśli chcielibyśmy podzielić się na forum kwestią związaną z propagandą i manipulacją medialną to do 30 kwietnia mamy możliwość zgłaszania swojego udziału za pomocą formularza dostępnego na stronie facebookowej stronie wydarzenia, a jeśli chcemy tego dnia być wolnymi słuchaczami to również należy taką deklarację uczestnictwa wypełnić. Organizatorzy to studenci, oferujący pełną paletę informacji, które niewątpliwie pomogą nam rozwijać swoje dziennikarskie umiejętności- także polegające na czujności i rozpoznawaniu fałszu w przekazach płynących z mass mediów.

Wraz z upływem czasu Internet i platformy społecznościowe stają się nieodłączną częścią naszego funkcjonowania. My, jako ludzie nowoczesności możemy to wykorzystać w pozytywny sposób, szczególnie w tych okolicznościach, w jakich się teraz znajdujemy. Dzięki bogatej ofercie wydarzeń online mamy szansę, na naukę nowych rzeczy, rozwijanie zainteresowań lub po prostu rozrywkę bez narażania się na niebezpieczeństwo związane ze światową epidemią.

fot. facebook.com, pexels.com