Top of the top Sopot Festival 2021

Pierwszy międzynarodowy festiwal piosenki „Top of the top” odbył się w 1961 roku, początkowo na hali Stoczni Gdańskiej. Pomysłodawcą był Władysław Szpilman – polski kompozytor i pianista. Od 1964 roku topowe gwiazdy występują na scenie Opery Leśnej w Sopocie. Jak to było w tym roku? Czy artystom przyznano nagrody?

Tegoroczne wydarzenie „Top of the top Sopot Festival” rozpoczęło się 17 sierpnia i trwało 3 dni. Na scenie wystąpiły największe gwiazdy polskiej muzyki, które wydały single w przeciągu ostatnich miesięcy. Oprócz nich, widzowie mogli zobaczyć artystów zdobywających serca Polaków od lat, takich jak: Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny czy Ewa Farna.

Produkcja na najwyższym poziomie

Nigdy nie pojawiłam się fizycznie na koncercie, ale co roku oglądam w telewizji i jestem ciekawa jakie gwiazdy tym razem zawitają na sopocką scenę. Stacja TVN zawsze dba o dostarczenie pozytywnych emocji i rozrywki, tworząc niesamowite show. Efekty dźwiękowe i świetlne, profesjonalnie przygotowani konferansjerzy nadają widowisku artystycznego charakteru.

Rywalizacja o Bursztynowego Słowika

Sopocki festiwal słynie głównie z konkursu piosenki. Autorzy najbardziej znanych hitów emitowanych na łamach stacji radiowych walczyli o nagrodę Bursztynowego Słowika. Dawniej Bursztynowego Słowika mogli również zdobyć zagraniczni artyści, którzy interpretowali według siebie polskie piosenki, dziś są to tylko polskie gwiazdy. Byli to m.in.: Roksana Węgiel, Margaret czy Dawid Kwiatkowski. W tym roku zwycięzcą konkursu został Dawid Kwiatkowski z hitem „Bez Ciebie”. Mimo tego, że wykonawcę wybierano za pośrednictwem SMSów i była możliwość wysłania więcej niż jednego SMSa, uważam, że Dawid Kwiatkowski w pełni zasługuje na wygraną. W ostatnim czasie przeszedł ogromną przemianę, zarówno wyglądu, jak i tworzonej muzyki. Jego utwory, ze skocznych i szalonych, przeszły w bardziej nostalgiczny klimat, a w tekstach poruszył wątek miłości. Metamorfozę artysty widać także w teledysku „Bez Ciebie”.

Top of the top

Ostatniego dnia festiwalu odbył się jubileuszowy koncert pierwszej stacji informacyjnej powstałej w Polsce – TVN24. Tym razem prezenterzy informacyjni mogli sprawdzić się w roli prowadzących festiwal. Duety najbardziej cenionych dziennikarzy newsowych mieli okazję podzielić się doświadczeniami pracy w telewizji, a także wspomnieć najważniejsze momenty w ich dziennikarskim stażu. Na scenie pojawiły się utwory ostatnich dwudziestu lat oraz materiały video ukazujące czołowe momenty w historii TVN24. Widać było, że każdy szczegół tego przedsięwzięcia był dopracowany i „dopięty na ostatni guzik”. Na końcu, na scenę przybyli wszyscy dziennikarze TVNu, a głos zabrała prezes Fundacji „TVN Nie jesteś sam” – Katarzyna Kolenda – Zaleska i redaktor naczelny Faktów TVN – Adam Pieczyński.

Top of the Top

Program tego wydarzenia z roku na rok jest przeinaczany, ale cel pozostaje ten sam: zapewnić doskonałą zabawę polskiej publiczności w rytmach radiowych przebojów.

fot. oficjalne profile TVN oraz Dawida Kwiatkowskiego w serwisie Facebook

Udostępnij!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on pocket

Podobne posty

Skontaktuj się z nami!

Kto pyta nie błądzi

flesz.wnpid@gmail.com

Zapisz się do newslettera Flesza

Bądź na bieżąco z nowościami w akademickim świecie i otrzymuj od nas podsumowania tygodnia!

* Pole obowiązkowe