Studencki Wrocław dla każdego

Dźwięk szkolnych dzwonków niebawem znów się rozniesie, ale studenci nadal mają miesiąc wolnego. Chociaż niektórzy będą walczyć z wrześniowymi poprawkami (oczywiście trzymamy za nich kciuki), to w ramach relaksu warto zaplanować sobie jednodniowy wyjazd

Na samym starcie trzeba przypomnieć o oczywistych plusach takich podróży: niskie koszty, brak ciężkich bagaży (no chyba że w naszym plecaku schowamy połowę szafy) i brak konieczności organizowania całego tygodnia (a przecież łatwiej zaplanować sobie jeden dzień, prawda?). Dzisiaj pod lupę bierzemy Wrocław i najważniejsze atrakcje, które warto zobaczyć w tym mieście!

1. Afrykarium (Oceanarium) w ZOO Wrocław

Chociaż całe wrocławskie ZOO robi ogromne wrażenie, warto zwrócić szczególną uwagę na Afrykarium. Ta specjalna część ogrodu zoologicznego jest poświęcona wyłącznie Afryce, a zwiedzający mogą tam zobaczyć ponad 350 gatunków zwierząt. W Afrykarium można znalezć cały kompleks basenów i wybiegów, które są tak zbudowane, aby jak najlepiej odwzorować warunki z Czarnego Lądu. Cały obiekt uzupełnia szklany tunel – nad naszymi głowami będą pływać różne zwierzęta, a my będziemy mogli być niesamowicie blisko wody!

Fot. Agnieszka Markocka

2. Panorama Racławicka

We Wrocławiu znajdą się także atrakcje dla fanów kultury! Panorama Racławicka to muzeum sztuki, które jednocześnie stanowi oddział Muzeum Narodowego. Główną atrakcją jest oczywiście obraz ,,Bitwa pod Racławicami”, nad którym pracował zespół malarzy pod okiem Wojciecha Kossaka i Jana Styki. Jest to także szczególne miejsce dla wszystkich miłośników historii, którzy mogą zobaczyć artystyczną wizję tytułowej bitwy.

3. Galeria Neonów

Gdy już się ściemni, można przejść się do Galerii Neonów. Sama nazwa wskazuje, co możemy tam znaleźć i faktycznie, kolorowe instalacje robią duże wrażenie. Należy jednak pamiętać, że w ciągu dnia Galeria wygląda całkiem zwyczajnie – z tego samego powodu trzeba wybrać się tam wieczorem, najlepiej żeby odpocząć po długich, pieszych wędrówkach.

4. Sky Tower

Fani adrenaliny również znajdą coś dla siebie. Sky Tower to galeria handlowa, która charakteryzuje się punktem widokowym obejmującym Wrocław i okolice. Sam punkt znajduje się na 49 piętrze, dlatego jeśli masz lęk wysokości, przemyśl swoją decyzję. Na górze czeka bowiem przeszklony taras, a czas zwiedzania wynosi około 20 minut.

5. Rynek we Wrocławiu

Jeden z największych rynków Europy jest nie tylko oszałamiający, ale posiada również wyjątkową historię. Wrocławski Stary Ratusz jest najstarszą taką budowlą na naszym kontynencie, a początki jego budowy datuje się na XII wiek! Ratusz jest przykładem późnego gotyku, a obecnie stanowi oddział Muzeum Miejskiego.

Na Rynku są także liczne restauracje, w których można zjeść obiad, jednocześnie podziwiając liczne kamienice, fontanny i sukiennice.

6. Ogród Japoński

W ciągu dnia można odpocząć w wyjątkowym Ogrodzie Japońskim. To część parku Szczytnickiego, gdzie można znaleźć specjalnie wygospodarowaną przestrzeń poświęconą japońskiej kulturze.

Jeśli dobrze zaplanujecie dzień, jesteście w stanie zobaczyć wszystkie wspomniane atrakcje. Nie zapomnijcie o butelce wody, dokumentach i powerbanku (niby taka oczywistość, ale kto z nas nie ładował telefonu w nietypowych miejscach?).  Wrocław to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych polskich miast, które warto odwiedzić!