ESN rekrutuje! Are you chatty? Get a Buddy!

Jak zawsze przed rozpoczęciem nowego semestru Stowarzyszenie ESN UAM Poznań rozpoczęło rekrutację na Buddies, do niedawna zwanych Mentorami, czyli opiekunów studentek i studentów zagranicznych przyjeżdżających do Poznania w ramach wymiany.

Jest to okazja, żeby zawrzeć nowe, międzynarodowe znajomości, ćwiczyć swoją znajomość języków obcych, rozwijać umiejętności interpersonalne, a także sprawdzić się w roli poznańskiego przewodnika czy przewodniczki.

Czym zajmuje się Stowarzyszenie ESN UAM Poznań?

Od 2004 r. na naszym Uniwersytecie działa sekcja lokalna międzynarodowego Stowarzyszenia Erasmus Student Network. ESN UAM Poznań w celach statutowych ma m.in. pomoc studentom i studentkom zagranicznym, ale także polskim, którzy i które wyjazd na wymianę międzynarodową w ramach programów mobilnościowych mają jeszcze przed sobą.

Program Buddy

Buddy to projekt mający na celu sparowanie ze sobą osób z Polski oraz z zagranicy w celu pomocy tym drugim przez tych pierwszych. Dzięki tej inicjatywie osoby przybywające do Poznania na wymianę mogą lepiej zaaklimatyzować się w nowym kraju. Ponad to mają na kogo liczyć w sytuacjach, kiedy potrzebują pomocy.

Komu pomagamy?

Poszukujemy Buddies dla 500 obywateli i obywatelek następujących państw: Albania, Afganistan, Bułgaria, Czarnogóra, Chorwacja, Chiny, Etiopia, Francja, Grecja, Hiszpania, Indie, Indonezja, Irlandia, Islandia, Japonia, Kazachstan, Korea Południowa, Litwa, Malezja, Malta, Niemcy, Norwegia, Palestyna, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Syria, Tajwan, Tanzania, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wallis i Futuna, Włochy.

Obowiązki Buddy

Najwięcej pomocy i pytań pojawia się na początku. Odbiór z dworca czy lotniska, wspólne pójście do urzędu, banku, zakup biletu semestralnego na komunikację miejską, pomoc z obsługą USOS-a, polecenie pewnych miejsc, oprowadzenie po mieście czy przetłumaczenie czegoś. To tylko przykładowe sytuacje, kiedy Twój lub Twoja Buddy może poprosić Cię o pomoc. Więcej możesz przeczytać tutaj: https://www.uam.esn.pl/pl/buddy

Pomoc ze strony Stowarzyszenia

Jeśli pierwszy raz zostaniesz Buddy i zastanawiasz się, czy podołasz temu zadaniu, to odpowiedź brzmi: nie zostaniesz ze wszystkim sam(a)! Jak pomagamy? Przede wszystkim, co roku funkcjonuje grupa na Facebooku dedykowana Buddies. Jest to miejsce, gdzie można zadawać pytania oraz prosić o pomoc. Oprócz tego, co semestr przed rozpoczęciem zajęć organizowany jest webinar dla Buddies. Tak będzie i teraz! Podczas spotkania online Koordynator projektu przekaże specjalnie dla nowicjuszy wszystkie tajniki bycia Buddy! Zawsze można skontaktować się z nim także mailowo, wysyłając wiadomość na adres: buddy.uam.poznan@esn.pl albo poprzez fanpage na Facebooku.

Dlaczego warto?

Będąc Buddy, można poczuć się jak na Erasmusie, nie wyjeżdżając z Poznania! Umożliwia to udział w różnych wydarzeniach organizowanych przez ESN, a co za tym idzie – obracanie się w międzynarodowym środowisku. Można rozwijać kompetencje twarde (języki obce), jak i miękkie. Jeśli lepsze poznawanie siebie, innych osób ze wszystkich zakątków świata oraz ich kultur to wciąż za mało, żeby Cię przekonać, to przypominamy, że bycie Buddy umożliwia do zakupu ESNcarda – karty uprawniającej do zniżek u naszych partnerów. Jest to także osiągnięcie spośród kryteriów branych pod uwagę przy aplikowaniu o Nagrodę Społecznika!

Jeśli wciąż potrzebujesz więcej informacji, przeczytaj opis naszego wydarzenia na Facebooku oraz śmiało zadawaj pytania odnośnie nurtujących Cię kwestii! Międzynarodowe przyjaźnie i rozwój osobisty są tuż za rogiem. Nie czekaj i zgłoś się już dziś!

Formularz rekrutacyjny:

ESN UAM Poznań w social mediach:

Pozdrawiamy i czekamy na Ciebie!

Społeczność Stowarzyszenia ESN UAM Poznań