Noworoczny rozwój osobisty – po jakie książki sięgnąć?

Zagadnienia poruszające tematykę samorozwoju i świadomości duchowej stały się w ostatnich latach niezwykle popularne. Coraz więcej osób odczuwa potrzebę zgłębiania wiedzy dotyczącej tej sfery. W obecnych, skomputeryzowanych czasach, w których ludzie pędzą za pieniędzmi i karierą jest to szczególnie ważne.

Styczeń jest kojarzony przez większość jako miesiąc zmian oraz postanowień noworocznych. Spora grupa ludzi postanawia zadbać wtedy o swoje ciało, zdrowie czy umysł. Szczególnie warto wykorzystać ten czas na indywidualny rozwój osobisty, duchowy i emocjonalny. Zainteresowanym mogą w tym pomóc książki, które poruszają tę tematykę.

Joseph Murphy „Potęga podświadomości”

Publikacja ta określana jest mianem poradnika, który wskazuje czytelnikom jak zmienić swój dotychczasowy sposób myślenia, by zacząć osiągać upragnione cele. Cała książka opiera się na przełomowej technice autora, która polega na zasadzie: Jeśli wierzysz w coś bezgranicznie, potrafisz zobrazować to w swoim umyśle, usuniesz podświadome przeszkody, które powstrzymują cię przed uzyskaniem tego o czym marzysz, twoja wiara stanie się rzeczywistością. Uniwersalność „Potęgi podświadomości” sprawia, iż każdy, bez względu na wiek, płeć czy problemy, odnajdzie w niej to, czego aktualnie potrzebuje.

Regina Brett „Mów własnym głosem. 50 lekcji jak głosić swoją prawdę”

Autorka jest kobietą po przejściach (m.in. wygrała walkę z rakiem piersi), pokazuje swoim odbiorcom jak czerpać radość z życia mimo napotykanych niepowodzeń czy przeszkód. Odkryj swoją prawdę, wytrwale za nią podążaj i nie wahaj się nią dzielić – to przesłanie książki. Po przeczytaniu tej pozycji każdy będzie miał świadomość tego, jak ważne są słowa oraz jaką mają siłę, a także będzie dysponował wiedzą, jak stawiać czoła codzienności. Warto wspomnieć o tym, że to konkretne dzieło Brett zadedykowała Polkom oraz Polakom, którzy sprawiają, że czuje się w Polsce jak w domu.

Rupi Kaur „Mleko i miód”

Kaur w poetyckiej formie opisuje cztery etapy: cierpienie, kochanie, zrywanie, gojenie. Każdy z rozdziałów zawartych w książce dotyka innych doświadczeń i łagodzi inny ból. Publikacja ta dedykowana jest w szczególności kobietom, gdyż ukazuje kobiecość we wszystkich jej barwach, niesamowitą zdolność kobiecego ciała, a także umysłu do otwierania się na miłość oraz rozkosz mimo doznanych krzywd. Ze słów autorki bije głębia jej wyznań i szczerość, które z pewnością skłonią każdego czytającego do wielu refleksji.

rozwój osobisty

Christel Prtitcollin „Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych”

To książka dla tych, którzy na co dzień są zakręceni, zadają sobie zbyt wiele pytań, mają wrażenie, że pochodzą z innej planety, a w ich głowie stale coś się kłębi. W skrócie, ta publikacja dedykowana jest osobom „nadwydajnym” mentalnie. Czytając ją zrozumiesz, że posiadanie takiego mózgu to skarb i nauczysz się jak wykorzystywać jego niesamowite możliwości, a co najważniejsze wreszcie zaakceptujesz siebie i swój niezwykły umysł.

rozwój osobisty

Jeśli twoim postanowieniem noworocznym jest właśnie rozwój osobisty, czyli stawanie się lepszą wersją samego siebie, te książki nadadzą się idealnie. Wprowadzanie zmian stopniowo, krok po kroku, powoduje, że po czasie dostrzeżemy w sobie wyczekany progres.

Udostępnij!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on pocket

Podobne posty

Skontaktuj się z nami!

Kto pyta nie błądzi

flesz.wnpid@gmail.com

Zapisz się do newslettera Flesza

Bądź na bieżąco z nowościami w akademickim świecie i otrzymuj od nas podsumowania tygodnia!

* Pole obowiązkowe