Czy moje zajęcia się odbędą? Studencka baza informacji [AKTUALIZACJA, 12.03.2020]

Studencie! Nie wiesz czy na Twoim wydziale zostały odwołane wydarzenia z powodu profilaktyki przed pandemią koronawirusa? Sprawdź to w naszym artykule! Bazę komunikatów aktualizujemy na bieżąco.

AKTUALIZACJA ARTYKUŁU ZAKOŃCZONA 12 MARCA O GODZ. 22:00. Prosimy o monitorowanie działań wydziałów we własnym zakresie.

W związku z zwiększającą się ilością komunikatów internetowych nt. profilaktyki przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Poznaniu stworzyliśmy aktualną bazę wiedzy dla studentów. Udostępniamy najświeższe komunikaty pojawiające się na stronach internetowych lub social mediach poznańskich uczelni. Staramy się jak najszybciej i najbardziej rzetelnie dotrzeć do aktualnych komunikatów, jednak prosimy o monitorowanie działań swojego wydziału również we własnym zakresie.

Oficjalne komunikaty Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego [aktualizacja, 12.03, 16:25]

Premier Jarosław Gowin podpisał dziś rozporządzenie, dzięki któremu ważność legitymacji studenckich i doktoranckich zostanie, na mocy rozporządzenia, automatycznie wydłużona do 31 maja, bez konieczności osobistego stawiania się w sekretariacie” – czytamy w komunikacie MNiSW.

Ministerstwo Nauki zawiesza zajęcia dydaktyczne na uczelniach do 25 marca” – czytamy w oficjalnym komunikacie udostępnionym na profilu facebookowym MNiSW.

Oficjalny komunikat został udostępniony także na stronie internetowej MNiSW. Możecie o tym przeczytać o tutaj.

Oficjalny komunikat Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej [aktualizacja, 12.03, 15:52]

Aby zachęcić studentów z całej Polski do pozostania w domu w trakcie pandemii, Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej wystartował z inicjatywą Student sam w domu. Organizatorzy zachęcają nie tylko stosowanie się do zaleceń, ale także do dzielenia się aktywnościami, które można wykonywać samodzielnie w domu.

Aby śledzić oficjalne wydarzenie KLIKNIJ TUTAJ!

„Dzisiaj dostaliśmy potwierdzenie, że w ciągu kilku dni zostanie wydane rozporządzenie, które przedłuży ważność legitymacji do 31 maja 2020 roku. Nie trzeba będzie przedłużać ich indywidualnie w dziekanacie!” – czytamy w komunikacie udostępnionym na oficjalnym fanpage PSRP.

Oficjalne komunikaty Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza [aktualizacja, 12.03, 15:05]

UAM publikuje komunikat dla studentów z niepełnosprawnościami. Uczelnia apeluje, aby osoby, które zamieszkują domy studenckie UAM i ze względu na obniżoną odporność wynikającą z niepełnosprawności lub chronicznej choroby powinny unikać wychodzenia na zewnątrz, zgłosiły się mailowo lub telefonicznie do Biura Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami, jeśli potrzebują pomocy np. w zrobieniu zakupów czy dostarczeniu leków z apteki.

Mail: bon@amu.edu.pl, arutz@amu.edu.pl

tel.: 61 829 20 55, 61 829 22 43.

Biblioteka Uniwersytecka zostaje zamknięta dla czytelników w dniach 12-25 marca br. Nie działają także biblioteki wydziałowe. Opłaty w tym czasie za przeterminowane wypożyczenia nie będą naliczane. W tym czasie nie będą naliczane opłaty za przeterminowane wypożyczenia, a daty zwrotu zostaną automatycznie przesunięte na 26 marca. Wstrzymana zostanie możliwość zamawiania książek. Możliwe jest natomiast zdalne korzystanie z zasobów elektronicznych. Więcej informacji poniżej.

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM prosi o poważne potraktowanie apelu Ministra Zdrowia. „To nie jest czas ferii, czas wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech”. – czytamy w komunikacie opublikowanym na Facebooku. „To jest czas kwarantanny” – apeluje SWFiS UAM.

Parlament Studentów UAM publikuje listę najczęściej zadawanych pytań od samorządów wydziałowych. Pełna lista FAQ w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 jest dostępna tutaj.

UAM publikuje komunikat prorektorki ds. studenckich prof. Bogumiły Kaniewskiej. „W związku z zawieszeniem na UAM zajęć dydaktycznych w okresie od 11 marca do odwołania, informuję uprzejmie, że: wszystkie zajęcia, które nie odbędą się w okresie od 11 marca 2020 r. do odwołania, zostaną odrobione” – czytamy na początku komunikatu.


Pełną wersję komunikatu przeczytacie tutaj.


UAM PUBLIKUJE ZARZĄDZENIE JM REKTORA UAM PROF. ANDRZEJA LESICKIEGO W SPRAWIE   PRZECIWDZIAŁANIA ROZPRZESTRZENIANIU SIĘ WIRUSA COVID-19 WŚRÓD CZŁONKÓW SPOŁECZNOŚCI UNIWERSYTETU IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU.

Od środy 11 marca do odwołania, UAM zawiesza wszystkie zajęcia na uczelni – taką decyzję podjął rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Andrzej Lesicki.

Pełną treść zarządzenia znajdziecie tutaj.

Najważniejsze postanowienia:

 • odwołuje się wszelkie konferencje, wydarzenia organizowane przez UAM oraz zajęcia dydaktyczne i egzaminy (studia stacjonarne i niestacjonarne),
 • wstrzymuje się zakwaterowanie nowych osób w domach studenckich, jak również wprowadza się zakaz odwiedzin przez gości zewnętrznych,
 • w miarę możliwości zajęcia odbywać się będą w formie elektronicznej,
 • wobec podjętych regulacji Uczelnia dołoży wszelkich starań, aby pomimo nadzwyczajnej sytuacji i podjętych środków ostrożności, umożliwić realizację programu nauczania oraz zaliczenia zajęć w terminach przypadających przed zakończeniem bieżącego roku akademickiego.

Wszystkie niezbędne informacje opublikowane przez UAM znajdziecie tutaj.

  Komunikaty udostępnione na relacji na oficjalnym fanpage na Facebooku UAM w dniu 11 marca 2020 r.

   
  • Egzaminy oraz sesja poprawkowa zostaną przełożone,
   
  • W razie potrzeby kontaktu z Biurem Obsługi Studenta zaleca się kontakt telefoniczny bądź mailowy,
   
  • Basen Uniwersytecki zostaje zamknięty do 24 marca włącznie,
   
  • Obiekty sportowe (m.in. siłownia) zostają zamknięte,
   
  • Zajęcia terenowe/ćwiczenia poza budynkami wydziałowymi zostają odwołane do 24 marca włącznie.
   

  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu postanowił na swojej stronie internetowej uruchomić także specjalną zakładkę, w której można znaleźć wszelkie aktualne informacje, rozporządzenia i komunikaty oraz FAQ z odpowiedziami dotyczącymi koronawirusa. Aby przejść na stronę, wystarczy kliknąć tutaj.

  Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa [aktualizacja, 12.03, 13:11]

  WNPiD publikuje oficjalny komunikat dla studentów.

  Komunikaty opublikowane na relacji na Facebooku wydziału w dniu 12.03.2020 r.

  „W związku z decyzję JM Rektora Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu do 24 marca zawieszone zostają wszystkie zajęcia dydaktyczne. Pamiętajcie o działaniach profilaktycznych i możliwości skorzystania z infolinii NFZ” – oto oficjalny komunikat na fanpage WNPiD UAM.
  Radio Meteor przesuwa termin imprezy w Coolizium na maj. „Nie martwcie się, gdy cała sytuacja się uspokoi, a wierzymy, że nastąpi to niedługo, to gwarantujemy, że impreza w Cooliozum odbędzie się i będzie to cudowny czas w Waszym życiu” – czytamy w komunikacie Meteora. Wydarzenie możecie śledzić o tutaj.

  Wyjazd szkoleniowy dla mediów studenckich do Ciążenia w dn. 27-29 marca zostaje przeniesiony na początek przyszłego roku akademickiego.

  Wykład otwarty „Celebryci w mediach i reklamiezostał przełożony na termin majowy. Treść komunikatu w wydarzeniu na Facebooku: „Drodzy słuchacze wykładów otwartych,
  w związku z decyzję poznańskich władz o zamknięciu placówek kulturalno-oświatowych postanowiliśmy przełożyć nasz wykład na termin majowy. Szczegóły podamy w przeciągu najbliższych tygodni.”

  Wykład „Media i polityka od kuchni – Konrad Piasecki na WNPiD” zostaje odwołany. Treść komunikatu w wydarzeniu na Facebooku: „Szanowni Państwo, w związku z decyzję JM Rektora UAM jesteśmy zmuszeni przełożyć naszego spotkanie z red. Konradem Piaseckim. O nowym
  terminie poinformujemy możliwie jak najszybciej.”

  Wydarzenie „Władysław Kosiniak-Kamysz na WNPiD” zostało oficjalnie odwołane. Treść komunikatu w wydarzeniu na Facebooku: „Szanowni Państwo, w związku z decyzję JM Rektora UAM jesteśmy zmuszeni odwołać spotkanie z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.”

  Impreza z okazji Pierwszego Dnia Wiosny na WNPiD zostaje odwołana. „Mamy nadzieję, że nie będziemy zmuszeni całkowicie zrezygnować z tego wydarzenia, ale o ewentualnych zmianach na pewno poinformujemy Was na bieżąco” – czytamy w komunikacie RSS WNPiD.

  Wydział Historyczny [aktualizacja, 11.03, 14:47

  Biuro Obsługi Studentów publikuje ważne informacje dla studentów. W komunikacie czytamy m.in.:

  • wszystkie zajęcia, które nie odbędą się w okresie od 11 marca 2020 r. do odwołania, zostaną odrobione – dotyczy to zarówno studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych,
  • wszelkie wydane już decyzje dotyczące przedłużeń sesji, itp. ulegają automatycznemu wydłużeniu o okres równy okresowi zawieszenia zajęć;
  • organizacja roku akademickiego 2019/2020 zostanie zmieniona tak, by umożliwić realizację zajęć z okresu zawieszenia;
  • w bibliotekach wydziałowych nieczynne będą wypożyczalnie i czytelnie – za ewentualne przedłużenia w tym okresie biblioteki nie będą naliczały kar.

   

  Poniżej udostępniamy oficjalny komunikat.

  Wydział Prawa i Administracji [aktualizacja, 10.03, 19:24]

  „W związku z zaleceniami Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, chcieliśmy Was poinformować, że podjęliśmy decyzję o odwołaniu Połowinek” – czytamy w komunikacie RSS WPiA.

  RSS WPiA poinformowało o odwołaniu seansu filmowego „poMOVIEnia”, który miał odbyć się w najbliższy czwartek (12.03). Wydarzenie odbędzie się w momencie, gdy zredukowane zostanie ryzyko w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.

  Wydział Psychologii i Kognitywistyki

  „Chcieliśmy Was poinformować, że podjęliśmy decyzję o odwołaniu Połowinek. Nie chcemy narażać Was na możliwość infekcji” – poinformowała RSS WPiK UAM.

  Wydział Nauk Geologicznych i Geograficznych [aktualizacja, 12.03, 15:17]

  W dniach 23-24 marca na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych miała odbyć się XVIII edycja Dni Turystyki. Jak jednak poinformowali organizatorzy wydarzenia, w związku z prawdopodobieństwem rozprzestrzeniania się koronawirusa, tegoroczna edycja Dni Turystyki odbędzie się w listopadzie 2020. Aby być na bieżąco z informacjami dotyczącymi wydarzenia, warto śledzić stronę Dni Turystyki na Facebooku
   

  Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej [aktualizacja, 11.03, 18:39]

  Dni Planisty odwołane w terminie 2-3 kwietnia. „Termin zostaje przeniesiony na okres jesienny, a szczegółowa data zostanie podana w najbliższych tygodniach” – czytamy w komunikacie.

  Komunikaty Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu

  Oficjalny komunikat AWF w sprawie zawieszenia zajęć do 24 marca włącznie.

  Podjęliśmy decyzję o odwołaniu tegorocznych Drzwi Otwartych „Startuj z AWF Poznań” – informuje AWF Poznań!

  Komunikaty Politechniki Poznańskiej [aktualizacja, 12.03, 14:38]

  Na stronie internetowej Politechniki Poznańskiej opublikowano oficjalne zarządzenie w związku z profilaktyką przed rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. Zajęcia zostają oficjalnie odwołane od 12 marca do 3 kwietnia.

  Pełną treść zarządzenia znajdziecie o tutaj.

  Więcej informacji o komunikatach opublikowanych przez PP w sprawie koronawirusa znajdziecie o tutaj.

  Debata Walentynkowa, która miała odbyć  się 12 marca 2020 w Auli Magna Politechniki Poznańskiej, zgodnie z rozporządzeniem, zostaje odwołana.

  Aby na bieżąco monitorować komunikaty związane z Debatą Walentynkową kliknij tutaj.

  Ponadto, Politechnika Poznańska zdecydowała się na opublikowanie zarządzenia Rektora w sprawie funkcjonowania Domów Akademickich Politechniki Poznańskiej. Zgodnie z nim, na terenie Domów Studenckich mogą przebywać tylko i wyłącznie osoby warunkowo zakwaterowane i upoważnieni pracownicy uczelni. Pełną treść zarządzenia można przeczytać tutaj.

  Komunikaty Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu [aktualizacja, 11.03, 15:57]

  UNIWERSYTET MEDYCZNY ZAWIESZA ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE OD 12 DO 25 MARCA 2020r.

  „W związku z decyzją Władz Państwa od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostają wszystkie zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego. Oznacza to także zawieszenie przeprowadzania egzaminów, publicznych obron doktoratów, zamknięcie Biblioteki z czytelnią oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu” – brzmi początek oficjalnego oświadczenia Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. 

   

  Pełna treść oświadczenia dostępna jest tutaj.

  Uniwersytet Medyczny odwołuje marcowe spotkanie Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

  Oto pełna treść komunikatu zamieszczona na stronie internetowej uniwersytetu: „Szanowni Państwo, uczestnicy Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku! Uprzejmie informujemy, że spotkanie planowane na 25 marca 2020 r. zostaje odwołane. O nowym terminie wykładu będziemy Państwa informować na bieżąco”.

  Informujemy, że tegoroczne Drzwi Otwarte Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, zaplanowane na 29 marca, zostają odwołane” – informuje UM Poznań.

  Katedra Prawa Medycznego, Organizacji i Zarządzania w Opiece Zdrowotnej

  Z przykrością zawiadamiamy, że wykłady prof. Deana Harris’a, zaplanowane na 16 i 18 marca 2020 r. zostały odwołane” – czytamy w poście UM Poznań.

  Komunikaty Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu [aktualizacja, 12.03, 19:31]

  Parlament Studencki UEP ogłasza, że wybory specjalności na studiach I stopnia odbędą się w zmienionym terminie 20-31.03 poprzez Internetowy System Wyboru Specjalności. Wybór  indywidualnej ścieżki studiów – studia I stopnia i II stopnia (AIR) odbędzie się planowo od 14 marca do 22 marca 2020 r. przez system e-BOS. Pojawiła się także informacja dla studiów II stopnia – korekta wybranych przedmiotów (semestr 3 i 4) – w tym samym terminie (14-22 marca 2020 r.) będzie możliwość dokonania korekty wybranych przedmiotów na 3 i 4 semestr.

  UEP ODWOŁUJE ZAJĘCIA DO 24 MARCA. Poniżej udostępniamy oficjalny komunikat wydziału.

  Do 24 marca 2020 r. będzie również nieczynna Biblioteka Główna.” – czytamy w komunikacie UEP udostępnionmy na oficjalnym fanpage na Instagramie.

  Komunikaty Collegium Da Vinci [aktualizacja, 10.03, 16:10]

  COLLEGIUM DA VINCI ZAWIESZA PROWADZENIE ZAJĘĆ.

  Z dniem 11.03.2020 Rektor Collegium Da Vinci zawiesił prowadzenie zajęć dydaktycznych w Collegium Da Vinci na wszystkich kierunkach, trybach, poziomach i stopniach na okres 14 dni to jest do 24.03.2020” – informuje CVD na swoim profilu na Facebooku.

  Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu [aktualizacja, 11.03, 12:00]

  Odwołuje się wszystkie zajęcia dydaktyczne na okres od 12 marca do 26 marca 2020 roku. Dotyczy to studiów stacjonarnych, niestacjonarnych, studiów podyplomowych, doktoranckich i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W okresie tym można organizować egzaminy dyplomowe i prace badawcze związane z wykonywaniem prac dyplomowych” – czytamy w komunikacie udostępnionym na oficjalnym fanpage Uniwersytetu Przyrodniczego.

  Pełna treść oświadczenia znajduje się również na stronie internetowej uniwersytetu – o tutaj.

  Komunikaty Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu [aktualizacja, 11.03, 17:18]

  UAP ogłosił na swojej stronie internetowej zawieszenie zajęć dydaktycznych do odwołania. Aby przeczytać pełne zarządzenie kliknij tutaj.

  Komunikaty poznańskiej Akademii Muzycznej [aktualizacja, 11.03, 19:21]

  Akademia Muzyczna w Poznaniu zawiesza zajęcia dydaktyczne do dnia 27 marca oraz zamyka całkowicie budynki Uczelni dla studentów i pedagogów do dnia 29 marca.

  Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego odwołuje wszelkie projekty artystyczno-naukowe oraz zawiesza zajęcia Chóru Ogólnouczelnianego, zespołów wokalnych Instytutu Edukacji Artystycznej i wszelkich zespołów orkiestrowych od 11 do 25 marca br. włącznie. Poniżej przedstawiamy dwa oficjalne komunikaty udostępnione na fanpage Akademii Muzycznej na Facebooku.

  Komunikaty Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu [aktualizacja, 11.03, 14:54]

  „Szanowni Studenci, otrzymaliśmy OFICJALNĄ informację o zawieszeniu zajęć dydaktycznych od jutra do 25 marca” – poinformowało RSS WSB na swoim profilu facebookowym.

  Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu [aktualizacja, 11.03, 08:52]

  WSZUiE ZAWIESZA ZAJĘCIA DO ODWOŁANIA. Oto oficjalny komunikat.

  Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii [aktualizacja, 11.03, 11:03]

  WSHiG ODWOŁUJE ZAJĘCIA DO DNIA 22 MARCA. Poniżej zamieszczamy oficjalny komunikat.

  Wyższa Szkoła Języków Obcych [aktualizacja, 11.03, godz. 11:05]

  WSJO ZAWIESZA ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE DO 24 MARCA WŁĄCZNIE. Poniżej zamieszczamy oficjalny komunikat na fanpage WSJO. Oświadczenie zamieszczone zostało również na stronie internetowej – link.

  Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu [aktualizacja, 11.03, 15:10]

  WSHiU zawiesza prowadzenie zajęć do 25 marca.

  Komunikaty poznańskich bibliotek [aktualizacja, 10.03, 20:46]

  Biblioteka Raczyńskich

  Placówki Biblioteki Raczyńskich od 11 do 24 marca włącznie będą zamknięte dla czytelników” – czytamy w oficjalnym komunikacie udostępnionym na fanpage Biblioteki Raczyńskich.

  Akademickie wydarzenia kulturalno-naukowe [aktualizacja, 11.03, 12:06]

  Komunikat ESN Poznań: Drodzy Studenci Erasmusa! Po decyzji rządu niestety jesteśmy zobowiązani do odwołania wszystkich naszych wydarzeń i podróży do 25 marca. Będziemy regularnie informować o wszystkich zmianach.”

  Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich mające odbyć się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM zostały przełożone.

  Komunikat Fundacji Jeden Uniwersytet w sprawie największych studenckich imprez.

  Komunikat Niezależnego Zrzeszenia Studentów o ograniczeniu liczby organizowanych wydarzeń.

  Wydarzenia sportowe [aktualizacja, 12.03, 16:40]

  Przyszłe rozgrywki Turnieju Futsalu o Puchar Dziekana odwołane.

   

  Recordowa Dziesiątka (dawniej Maniacka) wciąż pozostaje pod znakiem zapytania. Oto fragment komunikatu: „Obecnie nadal mamy pozwolenia w mocy. Ponieważ miejski sztab zespołu ds. monitorowania koronawirusem zbiera się w czwartek przed nami wszystkimi decydujące 48 godzin.”

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zawiesza rozgrywki piłkarskie do 23 marca. Komunikat ze strony internetowej WZPN.

  Poznański Półmaraton został odwołany. Na oficjalnym fanpage na Facebooku podano informację, że nowy termin 13. PKO Poznań Półmaratonu zostanie ogłoszony pod koniec marca.

  10. jubileuszowa Ekonomiczna Piątka została oficjalnie przełożona na jesień.

  Poznańskie imprezy i obiekty kulturalne [aktualizacja, 11.03, 13:11]

  Centrum Kultury ZAMEK odwołuje wszystkie wydarzenia w obiekcie do 24 marca włącznie.

  Absolvent Talent Days zostało przeniesione na jesień.

  Inżynierskie Targi Pracy nie odbędą się w marcu. Organizatorzy informują, że „mając na względzie zdrowie uczestników i wystawców uwzględniające zagrożenie zarażeniem się koronawirusem, podjęliśmy decyzję o rezygnacji z daty 11 marca”.

  Poznań Motor Show oficjalne przeniesiony na 18-19 czerwca. Organizatorzy wczesną decyzję o przeniesieniu terminu motywują analizą przykładu targów motoryzacyjnych w Genewie.

  MOGIK Motion Design International Conference zostaje przełożone na 6-7 czerwca.

  Koncerty w Poznaniu [aktualizacja, 11.03, 19:32]

  Tama odwołuje imprezy na okres najbliższych dwóch tygodni od dzisiaj (11.03). „Tak długo, jak będą na to pozwalały przepisy i sytuacja epidemiologiczna do Waszej dyspozycji pozostawiamy Tama Bar, gdzie niezmiennie czekamy z najlepszą selekcją koktajli oraz klubowej elektroniki” – czytamy w komunikacie.

  Koncert Agnieszki Chylińskiej w Poznaniu przełożony z 13 marca na 25 maja. Oto fragment oficjalnego komunikatu na fanpage Agnieszki Chylińskiej: „Drodzy. Pragniemy Was zapewnić i uspokoić, że ŻADEN KONCERT z Trasy 25 lat Agnieszki Chylińskiej „Warto było szaleć tak” NIE ZOSTANIE ODWOŁANY. Dajemy Wam na to słowo. BILETY ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ.”

  Zdjęcie poglądowe: Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa (Facebook)

  Udostępnij!
  Share on facebook
  Share on linkedin
  Share on pocket

  Podobne posty

  Skontaktuj się z nami!

  Kto pyta nie błądzi

  flesz.wnpid@gmail.com

  Zapisz się do newslettera Flesza

  Bądź na bieżąco z nowościami w akademickim świecie i otrzymuj od nas podsumowania tygodnia!

  * Pole obowiązkowe