Sound Art Festiwal – muzyczne brzmienie na Wydziale Fizyki UAM

Czy koncert to tylko zespół występujący na scenie? Oczywiście, że nie! Wbrew pozorom, za sukcesami naszych muzycznych idoli stoi rzesza niesamowicie zapracowanych ludzi – od realizatora przez wydawnictwo na ekipie koncertowej kończąc. Właśnie dla takich osób powstał Sound Art. Festiwal.

„Innowacje Audio-Video”

Sound Art Festiwal miał miejsce na Wydziale Fizyki UAM pod hasłem „Innowacje Audio-Video”. Była to bardzo dobra okazja do spotkania przedstawicieli i reprezentantów branży muzycznej na polskim rynku ze studentami uczelni wyższych.

W trakcie eventu odbyła się również prezentacja nowych technologii z zakresu inżynierii i realizacji dźwięku, streamingu, pokazów artystycznych, koncertów muzycznych i wystaw sztuki. Główną atrakcją były wykłady z gośćmi specjalnymi. Uczestnicy mieli przyjemność spotkać się z Robertem „Litzą”  Friedrichem i Hieronimem Wroną.

Sound-Art-Festiwal

Dla uczestników Sound Art Festiwal przewidziano także prezentację harfy laserowej, rzeźb dźwiękowych oraz zwiedzanie wyjątkowej komory bezechowej w Katedrze Akustyki Wydziału Fizyki UAM.

Organizatorzy zaplanowali konkurs na miks ścieżki. Cała zabawa polegała na odpowiednim połączeniu nagranych ścieżek w jedną, spójną całość. Najlepsza ósemka uczestników otrzyma możliwość zajęć w studio nagraniowym z Piotrem Madziarem, wykładowcą akademickim oraz realizatorem dźwięku z wieloletnim doświadczeniem.

Zdjęcia: Sandra Wawrzyniak