Filmy Barbie dostępne na znanej wszystkim platformie streamingowej

Pierwszy film z udziałem lalki Barbie, stworzony przez DIC Entertainment oraz Saban Capital Group został wyprodukowany w roku 1987. Nosił nazwę „Barbie and the Rockers: Out of this World” i był to trwający 50 minut musical. W tym samym roku stworzono jego kontynuację - „Barbie and the Sensations: Rockin’ Back to Earth”. W 2001 wytwórnia Mattel rozpoczęła drugą filmową generację Barbie. Począwszy od „Dziadka do orzechów”, regularnie pojawiają się kolejne, pełnometrażowe historie. W licznych filmach, które powstały do dnia dzisiejszego świetnie możemy zauważyć zmianę wizerunkową znanej na całym świecie lalki na przestrzeni lat.

Jako mała dziewczynka byłam zakochana w świecie Barbie. Uwielbiałam spędzać chwile z siostrą i naszymi lalkami. Ku niezadowoleniu mojej mamy, rozstawiony po całym dziecięcym pokoju apartament mojej faworytki czekał całymi dniami na powrót do pudełek i krótką przerwę od zabawy.  Jeszcze bardziej lubiłam wcielać się razem z Barbie w najróżniejsze postacie na ekranie – wróżki, syreny, księżniczki, projektantki mody, piosenkarki, tancerki i długo by tak jeszcze wymieniać… Do dziś bardzo lubię wracać do bajek swojego dzieciństwa. Dzięki Netflixowi wreszcie będę miała do nich łatwy dostęp bez obaw o pozostawiającą wiele do życzenia jakość dźwięku i obrazu na dziwnych stronach, które dotychczas odwiedzałyśmy z siostrą, aby ponownie spotkać się z Barbie. Po latach przekopywania Internetu, na platformie wreszcie pojawiła się część historii o najpopularniejszej lalce świata.

Na co czekałam najbardziej?

Zdecydowanie na kilka starych, dobrych klasyków… Niezmiernie się cieszę, że w netflixowym repertuarze nie zabrakło tych pierwszych spośród wszystkich produkcji drugiej generacji. Razem z siostrą rozpoczęłyśmy od seansu „Księżniczki i żebraczki”. To chyba bajka, którą najczęściej wybierałyśmy wspólnie w dzieciństwie. Był to pierwszy musical w historii filmów z Barbie w roli głównej i zarazem pierwszy, w którym nasza bohaterka wcieliła się w aż dwie role jednocześnie. Barbie odegrała role księżniczki Anny Luizy i szwaczki Eryki, dwóch dziewczyn, które oprócz pochodzenia różnił jedynie kolor włosów, a gdy spotkały się po raz pierwszy, ich losy splotły się ze sobą na zawsze. Produkcja oparta na opowiadaniu Marka Twaina „Książę i Żebrak” podbiła wiele małych serc i myślę, że nie tylko mnie i mojej siostrze wszystkie z siedmiu utworów powstałych na potrzeby filmu zapadło głęboko w pamięci. Ogromnym sentymentem darzę również pierwszą z produkcji drugiej generacji. „Barbie w Dziadku do orzechów” to moja obowiązkowa pozycja na grudzień tego roku. Animowane sceny baletowe autorstwa Petera Martinsa, niezwykle podniosła muzyka Czajkowskiego i bajkowa sceneria za każdym razem sprawiały, że siedziałam przed telewizorem jak zaczarowana. Po upływie 21 lat nadal uważam finałowy taniec Klary z Księciem za widowiskowy i do dziś żałuję za każdym razem oglądając tę scenę, że poddałam się ze swoim dziecięcym marzeniem już po pierwszej lekcji baletu. Skoro mówimy już o balecie, to nie możemy pominąć „12 tańczących księżniczek”. Znów piękne scenerie, piękne sukienki oraz wielka miłość do rodziny i pasji. Jak się okazuje, więcej nie potrzeba, żeby ocalić królestwo przed chciwością i żądzą władzy. No może przydała się odrobina pomocy ze strony nadwornego szewca.

Wielbiciele Barbie, te dwie ważne daty zmienią Wasze życia!

 

16.08.2022:

  • Barbie jako Roszpunka
  • Barbie i trzy muszkieterki
  • Barbie i magia pegaza
  • Barbie i magiczne baletki

 

01.09.2022:

  • Barbie jako księżniczka i żebraczka
  • Barbie i 12 tańczących księżniczek
  • Barbie z Wrózkolandii
  • Barbie Mariposa
  • Pamiętniki Barbie
  • Barbie i Akademia Księżniczek
  • Barbie: Księżniczka i Piosenkarka
  • Barbie: Tajne agentki
  • Barbie i podwodna tajemnica
  • Barbie i podwodna tajemnica 2
  • Barbie i tajemnicze drzwi

 

Nieznana data:

  • Barbie w Dziadku do orzechów
  • Barbie jako Księżniczka wyspy

 

Jak widać lista tytułów jest całkiem długa. Już nie mogę się doczekać kolejnych wieczorów z ulubionymi słodyczami i Barbie na ekranie.

Udostępnij!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on pocket

Podobne posty

Skontaktuj się z nami!

Kto pyta nie błądzi

flesz.wnpid@gmail.com

Zapisz się do newslettera Flesza

Bądź na bieżąco z nowościami w akademickim świecie i otrzymuj od nas podsumowania tygodnia!

* Pole obowiązkowe