Znana dziennikarka Martyna Wojciechowska rozpoczęła swoją działalność na YouTube. Jak sama opowiada, do tego działania zmotywowała ją jej trzynastoletnia córka, mówiąc, że praca w telewizji jest „lamerska”. Martyna, jak na odważną kobietę przystało, aby być „naprawdę cool”, chwyciła nowe wyzwanie za rogi. Jak podróżniczka radzi sobie na youtubowej scenie?
Czym jest DALEJ?
DALEJ to seria spotkań z inspirującymi ludźmi, które przybierają formę podcastu. W co drugą środę możemy poznać nowe historie gości Martyny zarówno na YouTube, jak i na Spotify. Każda rozmowa to odrębna podróż po wspomnieniach – jakby powiedziała pierwsza uczestniczka podcastu Elżbieta Dzikowska. Dotychczas ukazały się trzy odcinki, a gośćmi były również Angelika Chrapkiewicz-Gądek oraz Dominika Donde-Antepowicz. Choć to dopiero początek, już wiadomo, że seria przypadnie do gustu każdemu widzowi „Kobiety na krańcu świata”.
Apetyt na więcej
Martyna Wojciechowska zaprasza do rozmowy gości „którym się chce”. Każdy odcinek to inny aspekt tej chęci – mogliśmy poznać już pierwsze dwa, czyli CIEKAWOŚĆ i WYTRWAŁOŚĆ. Bohaterką CIEKAWOŚCI jest podróżnicza mama Martyny – Elżbieta Dzikowska, która opowiada o trudnych początkach swoich przygód, najpiękniejszych wspomnieniach i ludziach, których dzięki podróżom mogła poznać. Mimo swojego wieku nie zna frazy „nie chce mi się” lub „nie mam siły na to”, a swój zapał i pogodę ducha zawdzięcza właśnie ciekawości. Nie brak jej również wytrwałości w działaniu, co jest także cechą drugiej bohaterki – chorującej na SMA Angeliki Chrapkiewicz-Gądek. Mimo swojej choroby Angelika zdobywa szczyty – dosłownie! O swojej drodze przez przeciwności opowiada bez ogródek i tematów tabu. Wspomina o wszystkich aspektach życia z niepełnosprawnością, nie wyłączając życia rodzinnego. Obie rozmowy są zupełnie inne – tak jak inne są bohaterki opowiadanych w nich historii, co we mnie rozbudziły one apetyt na więcej.
Rozmowa przy kawie
Krzywdzącym dla projektu byłoby określenie, że są to „zwykłe wywiady”. Formuła programu przywodzi na myśl prywatne rozmowy lub spotkania przy kawie. Martyna prowadząc podcast, jest bardzo naturalna, pozwala opowiadać swojemu rozmówcy, ale także sama daje się poznać widzowi, wtrącając swoje anegdoty i historie. Zupełnie jak podczas przyjacielskiego spotkania na kawie. Atmosferze sprzyja fakt, że rozmowy nagrywane są w domowym biurze prowadzącej, a także relacja, która łączy ją ze swoimi gośćmi. Zapraszane przez Martynę osoby, nie są jedynie interesujące, ale przede wszystkim wiele znaczą dla niej samej. Uważam, że podcast jest obowiązkowy dla fanów „Kobiety na krańcu świata”, ale jest także godny polecenia każdemu, kto potrzebuje impulsu, by ruszyć dalej.