Organek wraca na muzyczne salony – „Walcz”

2020 nie był łaskawy dla artystów - ograniczone lub ostatecznie odwołane koncerty, wstrzymane premiery wydawnictw. Odbiło się to niekorzystnie również na słuchaczach. Warto jednak zacząć nowy rok z czystą kartą. Na pierwszy ogień - grupa Organek otwiera ten rok mocnym brzmieniem utworu "Walcz".
Nie oszukujmy się, ale w obecnych czasach ciężko jest stworzyć coś co zachwyci i przyciągnie uwagę widza. Artyści stawiają sobie coraz to wyższą poprzeczkę żeby stworzyć rzeczy „naj”. Polska scena muzyczna wypełniona jest niedocenionymi perełkami. Jedną z nich jest niewątpliwie zespół Organek.
 
Po utworach, takich jak: „Głupi Ja”, „Wiosna”, „Czarna Madonna”, „Mississippi w ogniu” i „POGO” nadszedł czas na piosenkę „Walcz”, która swoją premierę miała 2 stycznia podczas audycji „Świeży towar” w AntyRadio. Tomasz Organek w utworze opowiada trudną historię człowieka, który zmaga się z pandemiczną rzeczywistością.
 
Tak o utworze „Walcz” mówi Tomasz Organek dla AntyRadia: „Walcz to piosenka o nas wszystkich, czyli o ludziach, którym ostatni rok dał w kość. Ale wychodzimy z niego mocniejsi, bo walka jest wpisana w naszą tożsamość”.
 
Pierwsze sekundy utworu od razu kojarzą się z tanecznymi kawałkami z ostatniej płyty Krzysztofa Zalewskiego „Zabawa” – bardzo rytmiczne, wręcz zachęcające do tańca, jednak z nutą znaną nam już dobrze chociażby z „POGO”. Charakterystyczny refren sprawia, że piosenka na długo pozostaje w pamięci. Po pierwszym odsłuchu nowość od Organka zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie.
 
„Walcz” jest częścią akcji informacyjnej Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego oraz Fundacji Człowiek dotyczącej bezpłatnej pomocy terapeutycznej osobom w kryzysie psychicznym, w tym poszkodowanym w wyniku obecnej epidemii COVID-19.

Walczyć, ale o co?

Dwa dni po premierze utworu w serwisie YouTube pojawił się klip promujący singiel. Reżyserem teledysku do utworu „Walcz” jest Agata Trzebuchowska. Za zdjęcia odpowiada Maciej Edelman. Wśród aktorów zaproszonych do teledysku jest Eliza Rycembel. Główną linię fabularną tworzy rozgrywka szachowa między Organkiem, a postacią graną przez Rycembel. Wokół pojawiają się elementy nawiązujące m.in. do śmierci czy epidemii.

Zdjęcia: AntyRadio/FB, YouTube Mystic Production TV

Udostępnij!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on pocket

Podobne posty

Skontaktuj się z nami!

Kto pyta nie błądzi

flesz.wnpid@gmail.com

Zapisz się do newslettera Flesza

Bądź na bieżąco z nowościami w akademickim świecie i otrzymuj od nas podsumowania tygodnia!

* Pole obowiązkowe