BABY PRZY
MIKROFONIE

Hej! Tu Baby – Karolina i Sandra! Od listopada tworzymy podcast „Baby przy Mikrofonie”, w którym mówimy o wszystkim i o niczym, ale nigdy na poważnie.


Jak to się wszystko zaczęło? Baby wzięły się ze zwykłej rozmowy… a w sumie z dwóch rozmów. Na początku Karolina rzuciła pomysł, że w sumie to chciałaby coś ponagrywać i mniej więcej w tym miejscu ta rozmowa się skończyła. Druga była już całkiem na poważnie. Po pewnych zajęciach w studio radiowym to Sandra napisała do Karoliny „Ej nagrajmy podcast” – tu jak się pewnie spodziewacie następuje punkt kulminacyjny kiedy pomysł wszedł w fazę realizacji.

Sandra Wawrzyniak i Karolina Grzelska - twórczynie podcastu Baby przy mikrofonieSkąd nazwa? To była również część rozmowy. Bo przecież program musi mieć jakąś nazwę. Lekko feministyczna, bo tworzona przez baby. No właśnie! Baby, które siedzą przy mikrofonie i gadają – nie mogło więc być inaczej. Tak powstały Baby przy Mikrofonie.

Jeżeli zapytacie nas o czym rozmawiamy to totalnie – o wszystkim i o niczym. Co tydzień przed nagraniami wybieramy problem i rozmawiamy. Tyle. Jedynym „dziwnym aspektem” jest to, że gadamy do mikrofonu. Na początku miałyśmy kalendarz z tematami, ale wiecie… jakoś się to rozpłynęło, ale właśnie to jest w tym super.

Nie ogranicza nas nic, jedynie nasza wyobraźnia i rozeznanie w danym temacie. Nie boimy się tematów trudnych takich jak: prawda, hejt czy przesądy. Z tego przecież składa się nasz świat. Co nie zmienia faktu, że tematy przyjemniejsze również znajdziecie – prezenty, studia czy kreatywność.

Jeśli ktoś zna nas prywatnie to wie, że my nie słyniemy z powagi, dlatego nie zdziwcie się jeżeli usłyszycie nasze popularne „Pozdrawiam montażystę” czy „Kiedyś wrócimy do historii o ogórkach”. Więc jeśli masz za dużo zbędnych myśli w głowie to wrzuć na luz, zakładaj słuchawki i znajdź Baby przy Mikrofonie.

A właśnie! Gdzie nas znaleźć? Spotify, Apple Podcast i Google Podcast – dla każdego coś dobrego. Oprócz tego śledźcie nas na Facebooku i Instagramie (gdzie na Insta Stories czasami wygłupiamy się bardziej niż wam się wydaje).

To co, słyszymy się?

Spotify / Apple Podcast / Google Podcast
Skontaktuj się z nami!

Kto pyta nie błądzi

flesz.wnpid@gmail.com

Zapisz się do newslettera Flesza

Bądź na bieżąco z nowościami w akademickim świecie i otrzymuj od nas podsumowania tygodnia!

* Pole obowiązkowe