Nurt i Ranko Ukulele

Nurt to wyjątkowy punkt na mapie Poznania, ulokowany po wschodniej stronie Warty. To idealne miejsce, by w ciepły, letni wieczór usiąść ze znajomymi na leżakach lub przy stoliku. Miejsce to gwarantuje spory wybór alkoholi, coś do jedzenia również się znajdzie. Na miejscu obozuje foodtrack z Gastrofazy, do wyboru jest również pizza lub frytki belgijskie.

Nurt ulokowany jest obok Wartostrady, a spragnieni rowerzyści również są tam mile widziani – na terenie lokalu znajdują się barierki, przy których można zostawić rower. Na terenie Nurtu znajduje się również kameralna scena, na której w ubiegłą niedzielę wystąpiła Ranko Ukulele.

Ranko Ukulele

To poznańska wokalistka słynąca z prostych i zabawnych tekstów, do których akompaniament tworzy na ukulele. Z jej twórczością możemy zapoznać się poprzez kanał na Youtube. Artystka prowadzi również instagrama oraz konto na TikToku. Najbardziej znanym utworem wokaliski jest “Kluska” którą na Youtobe obejrzało już ponad dwa miliony osób.

Koncert w Nurcie mijał w przyjemnej atmosferze, mimo przeziębienia artystki. Można było zająć wygodne miejsca na leżakach tworzących małą widownię przed sceną, lecz nic nie stało na przeszkodzie, aby słuchać występu z dalszych miejsc przy stolikach. Widownia, składająca się zarówno z osób dorosłych, jak i dzieci, reagowała sympatycznymi słowami i aplauzem po każdym utworze, a Ranko często wchodziła z nią w interakcje dodając zabawne komentarze.

Oprócz znanych piosenek takich jak “Żaklin” czy “Kluska” mogliśmy usłyszeć całkiem nową piosenkę, która nie jest jeszcze dostępna na Youtobie wokalistki. Dowiedzieliśmy się również, że Ranko szykuje się do wydania pierwszej płyty. Podczas wydarzenia można było “nakarmić alpakę Żaklin” i wesprzeć drobną kwotą artystkę w osiągnięciu tego celu. Po koncercie, Ranko dawała autografy i pozowała do zdjęć. Mimo kameralności wydarzenia, kolejka była naprawdę spora!

klub nurt

Na scenie Nurtu ciągle się coś dzieje. W sobotę (24.07) odbył się kolejny wieczór z cyklu Full Moon Party, który na stałe zagościł w Nurtowym kalendarzu. Żeby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, warto polubić ich stronę na Facebooku.

Fotografia: Facebook Klub Nurt 

Udostępnij!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on pocket

Podobne posty

Skontaktuj się z nami!

Kto pyta nie błądzi

flesz.wnpid@gmail.com

Zapisz się do newslettera Flesza

Bądź na bieżąco z nowościami w akademickim świecie i otrzymuj od nas podsumowania tygodnia!

* Pole obowiązkowe