Dzień Babci i Dziadka – dwa wyjątkowe święta w styczniu

21 i 22 stycznia w Polsce obchodzimy szczególne święta dla naszych dziadków. To idealna okazja na podziękowanie im za opiekę nad nami i sprawienie, żeby poczuli się wyjątkowo. Poznajcie historię tego święta w naszym kraju!

Historia Dnia Babci i Dziadka w Polsce

Dzień Babci przypada co roku 21 stycznia. Po raz pierwszy mogliśmy o nim przeczytać w 1964 r. w tygodniku „Kobieta i życie”. Co ciekawe, geneza tego święta ma swoje korzenie w Poznaniu. Po wystawieniu tutaj sztuki „Drzewa umierają, stojąc” 21 stycznia 1965 r., w której Mieczysława Ćwiklińska grała rolę babci, obecny na spektaklu dziennikarz „Ekspresu Poznańskiego” podarował jej tort z okazji niedawno obchodzonych przez nią urodzin z podpisem „Dla babci”, mówiąc, że właśnie tego dnia w Poznaniu obchodzi się Dzień Babci. Po upływie roku, o tym święcie napisał także „Ekspres Wieczorny” i od tego czasu w całej Polsce celebruje się to wydarzenie.

Z kolei Dzień Dziadka ustanowiony został kilka lat później. Telewizja Polska zorganizowała konkurs na wybór odpowiedniej daty dla tego święta – wygrała wtedy propozycja 30 maja, z okazji urodzin Mieczysława Fogga. Pomysł został jednak odrzucony i dla spójności z Dniem Babci, ustalono datę dzień po nim – 22 stycznia.

Jaki prezent podarować naszym dziadkom?

W ramach podziękowań dla naszych starszych członków rodziny decydujemy się na podarowanie im szczególnych upominków. Jaki prezent wybrać?

Odpowiednią propozycją, z uwagi na szczególną potrzebę zadbania o zdrowie naszych seniorów są suplementy i witaminy. Atrakcyjne będą także naturalne soki owocowe, np. z borówki, które posiadają działania ochronne i przeciwzapalne. W aptekach mamy szeroki wybór takich produktów.

Szczególnym prezentem dla dziadków, który wywoła wielki uśmiech na ich twarzach, jest antyrama ze wspólnymi zdjęciami. Taki upominek z pewnością będzie przypominać im o najpiękniej spędzonych chwilach.

Personalizowane gadżety to także świetny pomysł! W sklepach internetowych mamy ogromny wybór produktów adresowanym szczególnie dziadkom. Są to najczęściej akcesoria do kuchni, plakaty, kartki, kalendarze i kubki – na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swoich bliskich.

Dla dziadków jednak, poza zwykłymi upominkami, w tym dniu, najpiękniejszym prezentem będzie czas spędzony w towarzystwie wnuków. Przyjdźmy do nich w odwiedziny, zaprośmy na wspólny obiad i powspominajmy chwile z ich życia.

Wyjątkowy czas na spędzenie wspólnych chwil

Nie zawsze jesteśmy w stanie spędzić wystarczającą ilość czasu naszymi dziadkami. Te dwa dni w roku to najlepszy moment na poświęcenie im uwagi. Doceńmy ich wartość w naszym życiu i sprawmy, żeby poczuli się wyjątkowo.

Udostępnij!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on pocket

Podobne posty

Skontaktuj się z nami!

Kto pyta nie błądzi

flesz.wnpid@gmail.com

Zapisz się do newslettera Flesza

Bądź na bieżąco z nowościami w akademickim świecie i otrzymuj od nas podsumowania tygodnia!

* Pole obowiązkowe