Belikeyou, czyli projekt Fundacji Jeden Uniwersytet

Juwenalia czy Polibuda Open Air. Są takie wydarzenia, które na stałe wpisały się do studenckiego kalendarza Poznania. Wydarzenia, które nie mogłyby zaistnieć bez nich – członków Fundacji Jeden Uniwersytet. Jednak działania 1U nie ograniczają się tylko do środowiska studenckiego, ale wychodzą znacznie szerzej, o czym świadczy międzynarodowy projekt Belikeyou.

O Fundacji

Tysiące studentów, kilkanaście szkół wyższych, jedno miasto i ona – organizacja, która od lat dba o integrację społeczności akademickiej. Fundacja na Rzecz Integracji Środowiska Akademickiego Jeden Uniwersytet, znana szerzej jako Fundacja Jeden Uniwersytet.

 

Jest to pozarządowe centrum inspirowania działań w obszarze szkół wyższych Miasta Poznania działające przede wszystkim na polu kultury i animacji.

6 narodowości, jeden cel

Projekt Belikeyou to międzynarodowa współpraca między Włochami reprezentowanymi przez ARTES – Associazione Toscana Ricerca e Studio, Łotyszami –  Raibais Kaķis – Colorful cat, Grekami – 4EPAL KAVALAS, Colegiul Economic ION GHICA z Rumunii, Asociacion Cultural Integra z Hiszpanii i reprezentantami Polski – Fundacją Jeden Uniwersytet. Działania mogą być realizowane dzięki współfinansowaniu przez program Erasmus+.

 

 

Partnerzy projektu po raz pierwszy w tym roku mieli możliwość spotkania się już nie tylko ekran w ekran, ale twarzą w twarz. Reprezentantów Jednego Uniwersytetu jeszcze bardziej cieszy fakt wrześniowego spotkania (2-3.09), bowiem odbyło się one w Poznaniu. Wydarzenie swoim patronatem honorowym objęli Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. Maciej Żukowski.

Dla kogo Belikeyou?

Projekt skierowany jest do młodych ludzi. Celem Belikeyou jest zbadanie wpływu przedsiębiorców na budowanie autorytetów wśród młodzieży. Zebrane dane pomogą opracować program, który w przyszłości pozwoli na wzmocnienie kultury przedsiębiorczości młodych Europejczyków.

 

 

Dzięki zorientowaniu się, w jakim stopniu świadomi są młodzi, osoby zaangażowane w projekt stworzą narzędzia, które ułatwią zdobywanie nowych kompetencji.

Belikeyou w szkołach

Organizatorzy postanowili skupić się nie na studentach, a na uczniach. Od listopada 2021 r. do marca 2022 r., planują przeprowadzić lekcje w szkołach średnich z zakresu przedsiębiorczości. Zaangażowani w projekt, poprzez swoje działania, chcą zmienić postrzeganie przedsiębiorców, podkreślając ich wpływ w budowanie europejskiej gospodarki.Działania edukatorów mają nie tylko wprowadzić urozmaicenie w sposobie prowadzenia zajęć, ale i pomóc w przyszłości nauczycielom przedsiębiorczości.

Spotkanie w stolicy Wielkopolski nie było jedynym zaplanowanym na ten rok. Pod koniec września odbyło się szkolenie w Walencji, podczas którego dokształcali się z zakresu storytellingu i przedsiębiorczości.

źródła zdjęć:

  • Facebook 
  • materiały udostępnione przez Fundację Jeden Uniwersytet
Udostępnij!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on pocket

Podobne posty

Skontaktuj się z nami!

Kto pyta nie błądzi

flesz.wnpid@gmail.com

Zapisz się do newslettera Flesza

Bądź na bieżąco z nowościami w akademickim świecie i otrzymuj od nas podsumowania tygodnia!

* Pole obowiązkowe