Aplikacje, które ułatwią Ci najtańsze zaplanowanie wakacji

Planujesz wakacje? Marzysz o wyjeździe za granicę? Nie wiesz jak się za to zabrać? Chcesz podróżować za jak najmniejsze pieniądze? Zatem warto poświęcić chwilę na ten tekst, ponieważ znajdzie się tu wiele przydatnych informacji. Dzięki współczesnym rozwiązaniom, podróżowanie nie musi kojarzyć się już z długim planowaniem, ogromnymi wydatkami czy trudnością w organizacji.

Lato w pełni, wakacje mijają, jednak dopiero przed nami wrzesień, który jest miesiącem najczęściej wybieranym przez studentów na ich wakacyjny wyjazd. To właśnie wtedy są najtańsze loty, nie ma wzmożonego ruchu turystycznego oraz zwykle panują najprzyjemniejsze temperatury do zwiedzania. Warto jednak wziąć pod uwagę, że choć w Polsce obostrzenia związane z pandemią na ten moment są w większości zniesione, to podróżowanie za granicę jest nieco utrudnione i sytuacja w innych państwach też różnie wygląda. Należy uzupełniać dokumenty wyznaczone przez kraj, który jest destynacją, mieć zaświadczenie o przebytej chorobie COVID-19, negatywny test na COVID-19 lub certyfikat szczepienia przeciw COVID-19. Jednak mimo tej „papierologii”, nie ma co się zniechęcać do zwiedzania innych krajów.

eSky

Jest to pierwsza z aplikacji, którą zawsze sprawdzam, kiedy chcę gdzieś wyjechać. Można tam znaleźć loty w bardzo niskich cenach. Oferty te codziennie się zmieniają. Dzięki tej aplikacji można się zainspirować kierunkiem wakacji ze względu na najbardziej korzystną ofertę lub szukać czegoś konkretnego.

Ryanair/Wizz air

Są to aplikacje należące bezpośrednio do linii lotniczych, które najczęściej okazują się najtańsze. Tam można również szukać korzystnych ofert lub po prostu kierunków, które nas interesują z danego lotniska wraz ze wskazaną ceną. Jest tam również opcja, dzięki której można się odprawić.

Booking.com/Airbnb

Kiedy już wybrany jest kierunek wakacji, należy zastanowić się nad noclegiem. Z racji, że ma być jak najtaniej, to hotele odpadają. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie mieszkania/apartamentu/pokoju, co oferują wyżej wymienione aplikacje. Należy zaznaczyć dokąd chce się jechać, zakres cen, w ile osób się podróżuje oraz daty pobytu. Można znaleźć wiele ciekawych ofert, w naprawdę rozsądnych cenach.

mObywatel

Dzięki tej aplikacji ułatwione jest nie tylko podróżowanie, ale także codzienne funkcjonowanie. Dostępny jest tam dowód osobisty, prawo jazdy, punkty karne, e-recepta, informacje o Twoim pojeździe, karta dużej rodziny oraz legitymacje szkolne oraz studenckie (jednak nie we wszystkich szkołach czy uczelniach). Jednak poza wyżej wymienionymi, znaleźć tam można Unijny Certyfikat COVID, który umożliwia wjazd do danego kraju, jeśli jest się zaszczepionym lub ma się zaświadczenie o przebytej chorobie – dodatkowo można mieć negatywny test przeciw COVID-19. Znajdują się także informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w każdym kraju. Aktualnie przed każdą podróżą należy zarejestrować się w systemie Odyseusz oraz najczęściej na stronie rządowej danego kraju – w aplikacji mObywatel wszystko jest wskazane, więc bez obaw!

Revolut

Po co za każdym razem wymieniać gotówkę lub płacić za przewalutowanie, skoro możesz mieć po prostu konto Revolut. Jest to aplikacja świadcząca usługi bankowe, w której zakłada się darmowe konto, na które to można w każdej chwili przelać środki i płacić bez ograniczeń, w najlepszym przeliczniku walutowym. Jest to najlepsza, najbezpieczniejsza i najtańsza opcja, jeśli chodzi o płacenie za granicą.

Tricount

Nie ma to jak wakacje z ekipą znajomych. Wspólne posiłki, imprezy, spędzanie czasu w różnych formach = wspólne wydawanie pieniędzy. I jak tu się dzielić, żeby było po równo i nikt nie musiał „dokładać do interesu”? Aplikacja Tricount jest odpowiedzią na tę potrzebę. Wystarczy wskazać wszystkie osoby, które uwzględnianie są przy wspólnych wydatkach, a później dodaje się kwoty, kto za co zapłacił – aplikacja sama wylicza, komu, ile jest się winnym.

Google maps

Dzięki tej aplikacji wiadomo jak się poruszać zarówno na pieszo jak i komunikacją miejską, ponieważ wskazuje środki transportu wraz z rozkładami jazdy. Jest to wręcz najważniejsza aplikacja spośród wszystkich podanych, bowiem bez niej w wielu momentach dotarcie do celu byłoby ogromnie utrudnione.

Google tłumacz

Można uważać, że skoro zna się dobrze język angielski, to porozumienie się nie będzie problemem – jednak tak niestety nie jest. W wielu krajach obywatele nie potrafią rozmawiać po angielsku lub po prostu nie chcą. Przykładem z mojej podróży jest sytuacja, kiedy, będąc w Marsylii, chciałam się dowiedzieć, w którą stronę jedzie autobus oraz kupić bilet, a Pani, która nim kierowała, odpowiadała jedynie po francusku. Kolejnym wydarzeniem jest incydent z tegorocznych wakacji w Atenach – kiedy to były pożary na obrzeżach miasta, a informacje związane z ustawowym zakazem wchodzenia na zalesione obszary, podane były na karteczkach jedynie w języku greckim.

Tripadvisor

Przed odwiedzeniem danego miejsca, warto zasięgnąć opinię na jego temat, żeby sprostało naszym oczekiwaniom. Dzięki aplikacji Tripadvisor można poznać wiele informacji oraz ocen o np. restauracji, do której chcemy się wybrać, ale również o hotelach, atrakcjach turystycznych czy rozrywkach. Dzięki tej aplikacji można zaplanować rozmaite przyjemności.

Mając te dziewięć aplikacji na swoim smartfonie można z łatwością w pełni zorganizować wyjazd. Poczynając od wybrania destynacji i kupna biletów, po najmniejsze szczegóły, czyli przykładowo do której lodziarni pójść na lody. W obecnych czasach pandemii przekraczanie granic wiąże się z nieco większym zaangażowaniem, choćby przez wypełnianie większej ilości dokumentów. Mimo wszystko, dzięki jednej z podanych aplikacji staje się to dużo łatwiejsze, zatem nie ma się czym martwić. Warto podróżować, szczególnie w czasie studiów, choćby ze względu na to, że w wielu miejscach są duże zniżki lub darmowe wejścia, zatem warto o tym pamiętać, żeby przy kasie pytać o przysługujące ulgi.


Udostępnij!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on pocket

Podobne posty

Skontaktuj się z nami!

Kto pyta nie błądzi

flesz.wnpid@gmail.com

Zapisz się do newslettera Flesza

Bądź na bieżąco z nowościami w akademickim świecie i otrzymuj od nas podsumowania tygodnia!

* Pole obowiązkowe